13. detsember 2018 kl 18.00

1. TÄNAVUNE EESTI FILM „VÕTA VÕI JÄTA” ON ESITATUD OSCARI KONKURSILE. NIMETAGE FILMI REŽISÖÖR JA PEAOSALINE.

2. ÜHES EUROOPA RIIGIS ON KEHTESTATUD ÜLIKOOLI ASTUJATELE ÜKS OMAPÄRANE TINGIMUS (PEALE KATSETE JA EKSAMITE). SEE KEHTIB ERANDITULT KÕIGILE KANDIDAATIDELE. NIMETAGE RIIK JA ESITATAV TINGIMUS.

3. 1935.A. RIIAS PÜSTITATUD VABADUSSAMBA NAISE KUJU VÄLJASIRUTATUD KÄTE VAHEL ON 3 TÄHTE (VIISNURKA). MIDA NEED TÄHED SÜMBOLISEERIVAD?

4. SEOSES KEHTNA JA JÄRVAKANDI VALDADE LIITUMISEGA NING VAJADUSEGA LAHENDADA TAASKASUTUST MÄNGITAKSE MÕTTEGA RAJADA LÄHITULEVIKUS VASTAV TOOTMISETTEVÕTE (TEHAS). MILLE TOOTMISEKS?

5. 2018.A. EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSTEL PÜSTITATI 10-VÕISTLUSES UUS MAAILMAREKORD 9126 PUNKTIGA ÜLETADES EELMIST 81 PUNKTI VÕRRA. KES ON UUE REKORDI OMANIK JA KES EELMISE OMA?

6. KUI MESIPUUSSE EHK MESITARRU TUNGIB HIIR, MIS SIIS TEMAGA JUHTUB? (2 ELEMENTI)

7. SOTSIAALPSÜHHOLOOGIDE VÄITEL EI OLE VALETAMINE SÜNNIPÄRANE, VAID VALETAMA ÕPITAKSE. UURIMUSTE JÄRGI ON KINDEL VANUSEKÜMNEND, KES KÕIGE ENAM VALETAVAD JA ON LEITUD TEINE KÜMNEND, KELLE VALETAMINE OLULISELT VÄHENEB. NIMETAGE NEED VANUSERÜHMAD.

8. MAAILMAS ON AINULT 3 RIIKI, KUS EI KASUTATA RAHVUSVAHELIST MÕÕTÜHIKUTE SÜSTEEMI (SI). KAGU-AASIAS ON SELLEKS RIIGIKS BIRMA (MYANMAR). 2 ÜLEJÄÄNUT ASUVAD ERINEVATES MAAILMAJAGUDES. NEIL ON ÜLLATAVALT SARNASED RIIGILIPUD. NIMETAGE NEED RIIGID.

9. MIS ON POLDER? EESTIS ON NEID PRAEGU TÖÖKORRAS 9, KUID OLI KUNAGI 44. OLULISED ON 2 TUNNUSELEMENTI.

10. AUTODE VÕIDUSÕIDULE KASUTATAKSE PEALE RUUDULISE LÕPULIPU VEEL SINIST, MUSTA JA VALGET LIPPU. KUI MUSTAGA KATKESTATAKSE SÕIT, SIIS MIDA NÄITAVAD SININE JA VALGE LIPP?

11.HIINA ASTROLOOGIAS ON 12 LOOMAMÄRKI, MILLEST IGAÜKS MÕJUTAVAT SELLEL AASTAL SÜNDINUD INIMESTE ISELOOMUOMADUSI. LEGENDI KOHASELT PÄRINEVAD LOOMANIMETUSED BUDDHA AEGADEST, KES NIMETAS AASTAD KÕIGI 12 LOOMA JÄRGI, KES TULID TEMAGA HÜVASTI JÄTMA. NII OLI EELMINE AASTA KALENDRIS KUKE AASTA, KÄESOLEV KOERA AASTA. KELLE AASTA SAAB ALGUSE JÄRGMISENA, 5. VEEBRUARIST 2019? SELLE LOOMA MEILE KÕIGE TUTTAVAM ISEND KANNAB LADINA KEELES NIME SUS SCROFA DOMESTICUS.

12. SELLE 1923. AASTAL ASUTATUD EUROOPA VUTIKLUBI MÄNGIJATE HULGAST VÕIME LEIDA MAXIMILIANO UGGE, REGINALD MBU ALIDORI, WILLIAM GUSTAVO, LILIU JA MARKO BRTANI. OMA RIIGI MEISTRILIIGA VÕIDETI TÄNAVU AUKARTUSTÄRATAVA VÄRAVATE VAHEGA 114:32, KAOTAMATA SEEJUURES ÜHTEGI MÄNGU. FÄNNIDE JA AJAKIRJANIKE SEAS TUNTAKSE NEID (VÕISTLUSVORMIST TULENEVALT) KA ROOSADE PANTRITE JA FC HOLLYWOODI NIME ALL. MIS KLUBI?

13. ……. ON VÄIKE SÕMERA KOORIKUGA SEEST PEHME ÜMMARGUSE KUJU NING 3-5 CM LÄBIMÕÕDUGA KÜPSIS. BESEEPÕHINE KÜPSIS ON VALMISTATUD MANDLIJAHUST, TUHKSUHKRUST, SUHKRUST JA MUNAVALGEST. VALMIS TAINAS ASETATAKSE AHJUPLAADILE NING KÜPSETATAKSE SENI, KUNI TAINALE TEKIB PEALE ISELOOMULIK KOORIK. MIS NIME SELLINE KONDIITRITOODE KANNAB?

14. KAS BANAANITAIME SÖÖDAV VILI ON BOTAANILISELT SELLE:
A) LEHT
B) MARI
C) VÕSU
D) PUNG
E) JUUR?

15. SELLE SUURLINNA NIMI TÄHENDAB KREEKA KEELEST TÕLGITUNA “VENNALIKKU ARMASTUST”. TEGU ON OMA RIIGI SUURUSELT 6. LINNAGA. 1993. AASTAL JÕUDIS KINODESSE JA PÄLVIS 2 OSCARIT (MEESPEAOSA JA MUUSIKA EEST) REŽISSÖÖR JONATHAN DEMME MENUFILM, MIS KANDIS PEALKIRJANA SELLE LINNA NIME. FILMI SOUNDTRACKILT PÄRINEVA LOO “STREETS OF ………..” EEST TEENIS SELLE ESITAJA BRUCE SPRINGSTEEN SAMAL AASTAL GRAMMY. MIS LINN?

16. 2017. AASTA SEISUGA OLI EESTI KÕIGE RAHVAROHKEM MAAKOND HARJUMAA (ÜLE 582 000 ELANIKU), KÕIGE VÄHEM ELAS INIMESI HIIU MAAKONNAS (VEIDI ÜLE 9500). MILLINE MAAKOND OLI SELLES TABELIS VAHETULT HIIUMAA EES CA 24 300 ASUKAGA?

17. KÜSIN VASTUSEKS ÜHT ARVU:

-SEE ON (ARVESTADES KA VÕÕRTÄHTI) TÄHE “Ö” JÄRJEKORRANUMBER MEIE TÄHESTIKUS;
-SEE ON VASE JÄRJEKORRANUMBER;
-SEE ON KÜMNES ALGARV;
-JUST SELLISES VANUSES ON PRAEGU NT SUUR PAPA, GARETH BALE, RAIN RAADIK JA BEBE REXHA

18. LONDONI LÄHEDAL OLEVAT 18. SAJANDIL ELANUD ÜKS SISSESÕIDUHOOVI PIDAJA, KES TERRORISEERIS KOOS OMA PEREKONNAGA ÜMBERKAUDSET RAHVAST. VÄHEHAAVAL HAKATI SELLE MEHE NIME JÄRGI KUTSUMA KÕIKI SEALTKANDIST PÄRIT PÄTTE, HILJEM MUUTUS MÕISTE AGA ÜLDKASUTATAVAKS NING LEVIS ÜLE EUROOPA. NIMETAGE SEE EESTLASTEGI SEAS KASUTATAV SÕNA.

19. MEIE RIIGI ISESEISVUSPÄEV 24. VEEBRUARIL LANGEB KOKKU ÜHE MEESTERAHVA NIME KANDVA RAHVAKALENDRI TÄHTPÄEVAGA (SAMANIMELINE TÄHTPÄEV OLI MUIDE KA 21.SEPTEMBRIL). ALGUPÄRASELT TULENEB NIMI HEEBREA KEELEST JA SELLE ALGVORM TÄHENDAS “JUMALIKKU ANDI”. MIS PÄEVAD ON RAHVAKALENDRIS 24. VEEBRUAR JA 21. SEPTEMBER?

20. AINULT ÜHEL KORRAL (2005) ON EESTI SPORDITIPPUDE VALIMISEL PÄRJATUD AASTA TREENERIKS VAREM KA INDIVIDUAALSELT AASTA SPORTLASEKS KUULUTATUD INIMENE, KUSJUURES AASTA PARIMA MEESSPORTLASE NIMETUSE PÄLVIS KÜSITAV LAUSA KOLMEL KORRAL (1982, 1983, 1986). KES?

VASTUSED:

 1. LIINA TRISHKINA-VANATALO -REŽISÖÖR

REINO SAGOR- PEAOSALINE

 1. ISLANDIL; PEAB OMAMA KUTSEHARIDUST
 2. SÜMBOLISEERIVAD LÄTIMAAD (RIIKI) MOODUSTAVAID PIIRKONDI: VIDZEMET, KURZEMET JA LATGALET
 3. EHITUSMATERJALI KLAASVAHTKILLUSTIKU TOOTMISEKS
 4. PRANTSLANE- KEVIN MAYER 9126P. ; AMEERIKLANE- ASHTON EATON 9045 P.
 5. TA NÕELATAKSE SURNUKS JA KAETAKSE VAHAGA (ROISKUMISE VÄLTIMISEKS)
 6. ENIM VALETAVAD 20-30 AASTASED JA VALETAMISE VÄHENEB JÄRSULT 40-50 AASTASTEL
 7. LIBEERIA- AAFRIKAS JA USA- AMEERIKAS
 8. MADALAM ALA VÕRRELDES KÕRVALOLEVA VEEKOGUGA JA SELLE EEST KAITSTUD NING KUIVENDATUD.
 9. SININE-KIIREM AUTO ON TAGA; VALGE- EES ON AEGLASEM AUTO.
 10. (KODU) SIGA; SEA AASTA
 11. NÕMME KALJU FC
 12. MAKROON
 13. B)MARI
 14. PHILADELPHIA
 15. LÄÄNEMAA
 16. 29
 17. HULIGAAN (NIMEST HOOLIGAN)
 18. MADISEPÄEVAD
 19. HEINO PUUSTE (2005 TULI TEMA ÕPILANE VÄRNIK MM-I KULLALE)

21. Esitaja ja, mis filmi tunnuslaul
Liis Lemsalu, ‘Eia jõulud Tondikakul”

22. Kelle häälega on tegu? Ja kuidas on ta seotud Kehtna vallaga?
Ronk. Kehtna valla uue vapi lind.

23. Esitaja ja laulu nimi
Cyndi Lauper “ Girls just want to have fun”

24. Esitajad
Lady Gaga, Bradley Cooper (“ Shallow” A star is born)

25. Esitaja ja Laulu nimi
Justament “ tõuse üles ja läheme ära”

pildivooruvastused web 768x1085

koondtabel IIvoor WEB 768x468