07. veebruar 2019 kl 18.00

 1. NIMETAGE 2 EESTI KIRJANIKKU, KELLE TEOSTE ALUSEL ON VALMINUD ENIM FILME. MÕLEMAL VÄHEMALT 5 FILMI. KIRJANIKUD ELASID JA KIRJUTASID XX SAJANDIL.

 2. HIIDLASED ERISTAVAD MEREST VÄLJAULATUVAID MAATÜKKE VÄGA TÄPSELT. NEIL ON 4 NIMETUST. 2 VÄIKSEMAT SAAREKEST ON RAHU JA KARE. NIMETAGE 2 SUUREMAT.

 3. LÄTLASTEL ON NAISTELE JA MEESTELE ERALDI RAHVUSPUUD. NIMETAGE NEED.

 4. KES MEIE TUNTUD TEATRINÄITLEJATEST ON SAANUD KÕIGE ROHKEM ROLLE EESTI OMA FILMIDES VIIMASE 10 AASTA JOOKSUL?

 5. USA-S JA SUURBRITANNIAS VIIDI LÄBI UURINGUD PIKKA ELUIGA SOOSIVATE ELUKUTSETE JA ERIALADE VÄLJASELGITAMISEKS. LOETLEGE PINGEREA TIPP.

 6. JAANUARIST 2019 KEHTIB EESTIS NÕUE ESITADA OMA TÄPSED ELUKOHAANDMED. SELLES NÕUDES ON KA MÕISTE „VIIBIMISKOHT“. MIS SEE TÄHENDAB JA KELLE KOHTA KEHTIB?

 7. NIMETAGE 2 TERMINIT, MIS TÄHISTAVAD PALLI MÄNGUPANEKUT NELJAS SPORDIMÄNGUS: TENNISES, LAUATENNISES, SULGPALLIS, VÕRKPALLIS.

 8. MIDA JA KUS MÕÕDETAKSE ÜHIKUGA, MILLE KAAL (MASS) ON 0,0502 GRAMMI?

 9. EUROOPA LIIDU KAHE ORGANI PRESIDENDID ON JEAN CLAUDE JUNCKER JA DONALD TUSK. MIS NIMELIST ORGANIT KUMBKI JUHIB?

 10. HUNTIDE TOIDULAUD ON OLENEVALT AASTAAJAST KÜLLALTKI MITMEKESINE, KUS TAIMNE MATERJAL ON LIGIKAUDU VEERAND TEMA TOIDUST. NIMETAGE 2 PÕHILIST TAIMSET OSA HUNDI TOIDUST.

 11. NÜÜDSEKS MEIE SEAST JUBA LAHKUNUD HÄRRASMEES ON OMA 2012. AASTAL ILMUNUD ELULOORAAMATUS „ARMASTUSE LAUL“ MUUHULGAS KIRJUTANUD NII: ““KUI OLIN 10–12AASTANE POISIKE, PIDI EMA MINEMA JUUKSEID LÕIKAMA VIIRATSI LASTEKODUSSE. TAHTSIN TEMAGA KAASA MINNA. EMA TEGI MU JUUKSED VEEGA MÄRJAKS JA KAMMIS ÜLE PEA KORRALIKULT SILEDAKS. AGA TA TEGI SEDA VAHETULT ENNE TEELEASUMIST JA ILM OLI TUULINE, MA EI PANNUD MÜTSI KA PÄHE. TUUL TÕMBAS LÄBI JA SAIN MENINGIIDI EHK PEAAJUPÕLETIKU. VÕIB-OLLA SELLEPÄRAST OLENGI VEIDI KIIKSUGA?” OLGU VEEL LISATUD, ET NOORUSES OLI “KIIKSUGA” KÜSITAVA PUHUL TEGU KA KÕVA SPORDIMEHEGA, KELLE KARJÄÄRILE SPORTVÕIMLEJANA TÕMBAS KRIIPSU PEALE VENE SÕJAVÄGI. NII SAI TA TUNTUKS HOOPIS TEISES VALDKONNAS. KES?

 12. MILLISE KAHE RIIGI JALGPALLIKOONDISED ON KÜLL JUHTINUD FIFA MAAILMA EDETABELIT, AGA POLE KUNAGI VÕITNUD MAAILMAMEISTRITIITLIT? (1+1 PUNKTI)

 13. KÜSITAVA MAO (LD DENDROASPIS POLYLEPIS) PUHUL ON TEGEMIST ÜHTAEGU NII MAAILMA ÜHE MÜRGISEMA KUI KA KIIREMA MAOGA (LIIKUMISKIIRUS KUNI 20 KM/H). SEE ON ÜSNA KÕHN JA PIKK MADU KESKMISE KAALUGA 1,6 KG, TEMA ÜLDTUNTUD NIMETUS EI OLE TEGELIKULT ENAMASTI KOOSKÕLAS TA VÄLIMUSEGA, MISTÕTTU EI OSATA TEDA TURISTIDE POOLT TIHTI ÄRA TUNDA. OKTOOBRIS 2018 ILMUS ÜHELT ENDISELT SPORDITÄHELT RAAMAT PEALKIRJAGA THE ……… MENTALITY: HOW I PLAY, KUS PUNKTIIRILE SOBIB JUST KÜSITAVA ROOMAJA NIMETUS, MIDA KA RAAMATU AUTOR HÜÜDNIMENA KANDIS. MIS MADU?
 1. 72-AASTANE ÄRIMAGNAAT DONALD ……….. TRUMP ON 20. JAANUARIST 2017 TEATAVASTI AMEERIKA ÜHENDRIIKIDE JÄRJEKORRAS 45. PRESIDENT. MIS ON PALJURÄÄGITUD TRUMPI TEINE EESNIMI?
 1. KÜSITAVAT EESTI LINNA POOLITAB SAMANIMELINE JÕGI. LINNA ÕIGUSED SAADI ALLES 1926, AGA ESIMESED ÜLESTÄHENDUSED KOHAST PÄRINEVAD JUBA AASTAST 1234. TEISES MAAILMASÕJAS HÄVIS TERVELT 75% LINNA HOONETEST, PRAEGU ELAB SEAL VEIDI ÜLE 4000 INIMESE, NEIST 98% ON EESTLASED. LINNA TERRITOORIUMILE JÄÄVAD JÕESAARED KANNAVAD NIME LILLE-, ROOSI-, KIRIKLA-, SAUNA- JA NAISTESAAR. SUUREMAD VAATAMISVÄÄRSUSED ON KOHALIK LOSS, KIRIK, SÕPRUSE PARK NING 1998. AASTAL AVATUD BALTIKUMI SUURIM ROOSIAED. MIS LINN?
 2. MILLISES KALENDRIKUUS REGISTREERITAKSE STATISTIKA PÕHJAL EESTIS SÜNDE KÕIGE ENAM JA MILLISES KUUS KÕIGE VÄHEM? NB! KUUD PEAVAD PUNKTIDE SAAMISEKS OLEMA VASTUSES ÄRA TOODUD ÕIGES JÄRJEKORRAS! (1+1 PUNKTI)
 3. KUUS AASTAT TAGASI ILMUS AJAKIRJAS KROONIKA ARTIKKEL PEALKIRJAGA „ENDINE PROFISPORTLANE MÜÜB BUSSIJAAMA R-KIOSKIS KABANOSSI!“ TÄNASE PÄEVA SEISUGA ON JUTUKS OLNUD JA PRAEGUSEKS 38-AASTANE EKSSPORTLANE KIRJUTANUD KOLM RAAMATUT NING TIIRUTANUD VESTLUSÕHTUTE SARJA RAAMES MÖÖDA EESTIT KOOS LAULJA MARGUS VAHERI NING NÄITLEJA EERO SPRIIDIGA. KES?
 1. MAAILMA 3 SUURIMA RAHVAARVUGA RIIKI ON HÄSTI TEADA – NEED ON HIINA (1,39 MILJARDIT), INDIA (1, 34 MILJARDIT) JA USA (329 MILJONIT). ENT MILLINE RIIK ON 268 MILJONI ELANIKUGA 4. KOHAL?
 1. MIS AASTAL LEIDSID ASET KÕIK JÄRGNEVAD SÜNDMUSED? (+/- 1 AASTA ANNAB 1 PUNKTI)
 • CHARLES MANSON JA TEMA “PEREKOND” TUNNISTATI LOS ANGELESE KOHTU POOLT MITMES MÕRVAS SÜÜDIOLEVAKS NING MÕISTETI SURMA;
 • KUULE MAANDUS APOLLO 14;
 • KASUTUSELE VÕETI NASDAQ`I INDEKS;
 • THE DOORSI LAULJA JIM MORRISON LEITI PARIISIS SURNUNA;
 • ORLANDOS (FLORIDAS) AVAS UKSED DISNEY WORLD;
 • EESTIS MOODUSTATI LAHEMAA RAHVUSPARK;
 • SÜNDISID ANDRUS VEERPALU, EWAN MCGREGOR, TUPAC SHAKUR, KERTTU RAKKE, VITALI KLITŠKO, PETE SAMPRAS, LANCE ARMSTRONG JPT.
 • VIIMASE AJA MUUSIKAFILMIDEST TÄHELEPANUVÄÄRSEMAD ON KINDLASTI OLNUD BOHEMIAN RHAPSODY RAMI MALEKIGA FREDDIE MERCURY ROLLIS NING A STAR IS BORN, KUS LADY GAGA OMA NÄITLEJAVÕIMEID SAI DEMONSTREERIDA. TEGELIKULT AGA POLNUD KUMBKI SELLE OSATÄITMISE JAOKS ESIMENE VALIK. KES PIDID ALGSELT HAKKAMA KEHASTAMA NEID ROLLE? (1+1 PUNKTI)
 1. VIIMASE AJA MUUSIKAFILMIDEST TÄHELEPANUVÄÄRSEMAD ON KINDLASTI OLNUD BOHEMIAN RHAPSODY RAMI MALEKIGA FREDDIE MERCURY ROLLIS NING A STAR IS BORN, KUS LADY GAGA OMA NÄITLEJAVÕIMEID SAI DEMONSTREERIDA. TEGELIKULT AGA POLNUD KUMBKI SELLE OSATÄITMISE JAOKS ESIMENE VALIK. KES PIDID ALGSELT HAKKAMA KEHASTAMA NEID ROLLE? (1+1 PUNKTI)

VASTUSED:

1. Oskar Luts ja Juhan Smuul.
2. Laid ja saar.
3. Naistel- pärn; meestel- tamm.
4. Juhan Ulfsak (19 filmis); Mait Malmsten (17).
5. Nunnad, dirigendid, koristajad.

6. Koht, kus inimene elab üle 3 kuu (vangid, üliõpilased jne.) .
7. Servimine, pallimine.
8. Tilk, apteegi mõõtühik.
9. J.C Juncker- EL komisjon; D. Tusk- EL liidunõukogu.
10. Lõikeheinalised ja õunad.

11. Üllar Jörberg
12. Holland (praegu FIFA tabelis 14. kohal) ja Belgia (24. jaanuari seisuga esikohta hoidmas)
13. (must) mamba (oli Kobe Bryanti hüüdnimi; pole tegelikult musta värvi)
14. John
15. Põltsamaa

16. enim märtsis, vähim oktoobris
17. korvpallur Jesper Parve
18. Indoneesia (järgnevad Brasiilia, Pakistan, Nigeeria jt)
19. 1971
20. Sacha Baron Cohen ja Beyonce

21. Esitaja (ansambel) ja pealkiri.
Mahavok „On läinud aastad”
22. Esitaja ja pealkiri.
Lenna „Suvehommik Setumaal”
23. Kuuldud filmi režisöör ja filmi valmimise aasta.
Arvo Kruusement, 1990
24. Esitaja (ansambel) ja pealkiri.
Ewert and Teh Two Dragons „Good man down”
25. Esitaja ja pealkiri.
Bryan Adams „Heaven”

3 voor pildid vastused WEB 768x1085

koondtabel IIIvoor WEB 768x397